Український стартап 3D UTU створив перший в Україні будинок на 3D-принтері для сім'ї загиблого захисника з Ірпеня під Києвом. Про це 19 липня у Telegram проінформував віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, російські окупанти знищили будинок сім'ї Ярослава Березова під час окупації Ірпеня у 2022 році, а сам військовий загинув у боях за Бахмут у Донецькій області того самого року. "Нове житло для сім'ї захисника побудували за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU, – написав Федоров. – Будинок площею 130 м² звели всього за 58 мотогодин, а це приблизно дві доби роботи принтера. Учора дружина й діти безкоштовно отримали ключі від помешкання". Як зазначив віцепрем'єр, таке будівництво – це "не лише про швидкість та економічність". "Ця технологія також дає можливість зводити енергоефективні та більш екологічні будинки. Це робить її ще

У Вінниці відкрили «конвеєр стартапів» Sikorsky Challenge: заявки вже приймають у ВНТУ

Вінничани отримали ще одну можливість реалізовувати свої ІТ-проекти: сьогодні, 7 грудня, у Вінниці відбулось відкриття стартап-школи «Sikorsky Challenge» на базі Вінницького національного технічного університету.

Головна мета «Sikorsky Challenge» – створення «конвеєру стартапів», завдяки використанню потенціалу студентів-винахідників. Навчатися у цій школі може будь-хто, хто має власні ІТ ідеї, проекти або ж бажає навчитись їх реалізовувати.


Таким чином, вінницька Школа стала ще однією у мережі стартап-шкіл по всій Україні. Заняття у школі розпочнуться у лютому наступного року і триватимуть до жовтня. По завершенню навчання випускники зможуть взяти участь у конкурсі проектів, отримати консультації та фінансування на реалізацію свого стартапу.

Директор НМК «Інститут післядипломної освіти», кандидат технічних наук та одна із керівників «Sikorsky Challenge» Інна Малюкова розповіла, чому «важливо користуватися своїм правом вибору».


Кожен сам обирає шлях: стати гарним спеціалістом, працювати із 9-ї ранку та йти додому о 6-ій вечора, якщо керівник дозволить. Або ж обрати інший шлях: створити свою компанію, але не ларьок на вулиці, а якесь підприємство, створене завдяки своєму інтелекту. Нехай спочатку маленьке, але інноваційне, а потім вже і глобальне. Для того, щоб студентство замислилось, чого хочеться насправді, потрібно розуміти, що життя нам пропонує. Сьогодні є з чого обирати.

Як зазначив Давид Ар’є колишній вінничанин та теперішній керівник компанії «Transfotech», зауважив, що Вінниця має «потужний арсенал програмістів».


Вже 18 років я співпрацюю із вінницькими програмістами. Ті проекти, які вінничани реалізують завдяки цій школі, будуть світового рівня. Державі потрібні ті, хто може не тільки вигадувати проекти, а й втілювати їх.

Однією із проблем очільники Школи назвали саме відсутність прототипу проекту, який має усі шанси стати визначним. Саме допомога в реалізації винаходів і є головною метою Школи.


Заступник міського голови Вінниці, Володимир Скальський, також був присутній на відкритті Школи. У вітальному слові він зазначив, що подібні проекти для України вкрай необхідні.


Я вам розкажу притчу. Якось HR прийшов до свого керівника та почав вимагати грошей на проведення тренінгів та навчальних програм для працівників. Директор почав заперечувати, мовляв, «А що, як ми їх вивчимо і вони підуть від нас?». На що HR відповів: «Гірше, якщо ми їх не навчимо, а вони лишаться».

Під «розуміючого» зітхання аудиторії, Володимир Скальсьский побажав студентам успіхів у житті та навчанні.

Інна Малюкова розповіла, «як починалась Школа».

Ми зустрілися із Пеєром (другий керівник «Sikorsky Challenge» – авт.) у кафе в Тель-Авіві. До того в нього була ідея створення на базі «Андроїд» малих підприємств, а в мене – створення якоїсь студентської стартап-школи, яка б закінчувалась створенням бізнесу. Проте в мене до того не було Ігоря Пеєра, а в нього не було великого університету. За два місяці ми підготували програму і запустили її у лютому.


Також, Інна Малюкова додала, що день відкриття був зовсім нелегким.

19 лютого 2014 року київський Хрещатик був у вогні, все перекрито. Ми були шоковані тими подіями і гадали, що з 22 потенційних «школяра» не прийде жодного. Але прийшли 18 слухачів, дехто прямо із Майдану – брудні та обпечені, і це без перебільшення. Це було символічно – починати таку справу у такі нелегкі часи. Вже згодом перші проекти, котрих було сім, вийшли успішними. Два із них отримали два раунди інвестицій. Відтак, головне – прагнення.

Проектів, які винайшли випускники КПІ, вдалося реалізувати чимало. Зокрема, це програма для розпізнавання облич «Viewdle», яку згодом викупила компанія «Google»; проект інтерактивних поверхонь для ресторанів «Kodisoft» – столики у кафе із сенсорною поверхнею для замовлення без участі офіціанта; винахід «CamTouch» для перетворення будь-якої поверхні (першопочатково – дошки у сільській школі) на інтерактивну; прилад «Luciding», який дозволяє керувати сном людини – зараз тестується у Америці і очікує дозволу на виробництво; та інші винаходи.


Юлія Плахтій, вінницький інформаційний портал ВЕЖА

Фото Андрія Завертаного

Коментарі