Оголошено лауреатів Нобелівської премії 2024 з фізики

8 жовтня 2024 року Нобелівський комітет визначив лауреатів премії у галузі фізики. Ними стали Джон Гопфілд та Джефрі Еверест Гінтон за "фундаментальні відкриття та винаходи, які дозволяють машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Фонду Нобеля Що відомо про лауреатів Двоє цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з фізики використали інструменти фізики для розробки методів, які є основою сучасного потужного машинного навчання.  Коли ми говоримо про штучний інтелект, ми часто маємо на увазі машинне навчання за допомогою штучних нейронних мереж. Ця технологія спочатку була навіяна структурою мозку. У штучній нейронній мережі нейрони головного мозку представлені вузлами, які мають різні значення. Ці вузли впливають один на одного через зв’язки, які можна зробити сильнішими або послабленими. Джон Хопфілд винайшов мережу, в якій використовується метод збереження і відтворення шаблонів. Ми можемо уявити вузли у

День знань з Президентом

Новий навчальний рік в НТУУ "Киівський політехнічний інститут" розпочався двома знаковими подіями. 

17 серпня 2016 наказом Міністра освіти і науки України нашому університету присвоєно ім'я його колишнього студента, видатного авіаконструктора ХХ століття І. І. Сікорського.

А 1 вересня 2016 на день знань в НТУУ "Киівський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" завітав сам Президент України Петро Порошенко.



Свій візит Президент розпочав з відвідування Центру інноваційного підприємництва, де ознайомився з останніми інноваційними розробками університету в цивільній та воєнній галузях.

Серед розробок - завод з очищення води, новітня стрілецька зброя, спорткари власної розробки та виробництва, нові моделі безпілотних апаратів, наносупутники та інше.

Слід додати, що Центр інноваційного підприємництва це не тільки експозиційний майданчик досягнень, це ще і місце навчання молоді інноваційному бізнесу, це територія Стартап Школи Sikorsky Challenge, бізнес-інкубатора Sikorsky Challenge та Наукового парку "Київська політехніка".



Свій виступ на площі перед студентами та викладачами Президент розпочав поздоровленням з початком навчання в найкращому закладі країни, який знають і поважають в Україні та світі.





Президент згадав наших славетних політехніків, що віддали свої життя за незалежність України - Героїв небесної сотні та Героїв АТО і разом зі студентами вшанував їх пам'ять хвилиною мовчання.





Повний виступ Президента Петра Порошенко дивіться тут:





А наостанок Петро Порошенко сказав, що нашому університету дуже повезло з ректором - Михайлом Захаровичем Згуровським (і це правда -всі , хто працює та навчається в НТТУ "КПІ", повністю з цим згодні) і пообіцяв, що уряд зробить все необхідне, щоб залучити до нашого університету необхідні інвестиції на інноваційний розвиток.



Таня Кресан для блогу Стартап Школи Sikorsky Challenge

Коментарі