Випускник нашої стартап-школи Sikorsky Challenge у списку Forbes Asia 30 до 30!

Вітаємо українських засновників японського стартапу FLORA з цим надихаючим  успіхом!  Співзасновики проєкту Анна Крещенко та Іван Селезньов Анна Крещенко: "Рада повідомити, що ми з Іваном увійшли у списку Forbes Asia 30 до 30! Попереду багато хвилювання, багато викликів та можливостей💪. Треба продовжувати працювати, але я пишаюсь, що ми перші українці, які потрапили в список Азії". Анна Крещенко та Іван Селезньов заснували компанію Flora в 2020 році в Кіото.  Проєкт Flora - це інноваційна платформа, яка надає інформацію та психологічну допомогу жінкам у період від статевого дозрівання до менопаузи і призначена зробити здоров'я простим і доступним для кожної жінки. А в Японії, як всі ми знаємо, здоров'ю громадян приділяється особлива увага. Про те, як наш випускник Іван Селезньов опинився в Японії, як долучився до проєкту FLORA, як проєкт розвивався та як залучав інвестиції - читайте на сторінці  нашого блогу За чотири роки існування проєкту до нього приєднались япон

10 найкращих ідей стартапів на 2024 рік від Reddit

 Reddit – популярна платформа для спілкування та обміну різним контентом. В англомовному середовищі цей ресурс позиціонується як головна або перша сторінка інтернету. Сьогодні reddit.com впевнено влаштувався у списку найпопулярніших сайтів світу. Особливо активно майданчик відвідувають користувачі зі США. За їх оцінками найбільш популярними стартапами в 2024 році будуть наступні:

1. Сервіси формування та доставки обідніх наборів.

За даними Emergen Research, до 2027 року американський ринок сервісів доставки обідніх наборів сягне 19,92 мільярда доларів. Причому за відгуками користувачів, наразі є чіткий попит на більшу персоналізацію та пристосованість до дієти з боку передплатників наборів харчування. 

Стартап, який дозволить користувачам повністю кастомізувати меню щотижня на основі їхніх уподобань, цілей щодо здоров'я, дієтичних потреб і розміру домогосподарства, може підірвати швидкозростаючий ринок.

Приклади варіантів кастомізації:

 • Вибір з широкого вибору рецептів або створення власних рецептів
 • Налаштування розмірів порцій для вашої родини
 • Фільтрування за такими параметрами, як харчові потреби, дієтичні обмеження та вподобання, наприклад, вегетаріанські та низьковуглеводні страви
 • Зберігання улюблених страв для швидкого повторного замовлення
Компанія GreenBlender, що виробляє набори для приготування їжі, залучила вже $28 млн, зосередившись на доставці смузі та соків. 

2. Програмне забезпечення для оптимізації складських операцій

Склади залишаються важливими центрами для ланцюгів поставок та електронної комерції, але багато хто з них все ще покладається на ручні процеси управління:

Оптимізаційне програмне забезпечення, пристосоване для управління складом, може забезпечити величезний приріст ефективності. Це може включати в себе штучний інтелект і предиктивну аналітику:

 • Автоматизованого відстеження та обробки запасів
 • Динамічного планування завдань і маршрутизації працівників
 • Координації складної логістики зберігання та пошуку
 • Оптимізованого планування складів
 • Оцифрування систем для перевірки приходу/виходу запасів
 • Прогнозування попиту для узгодження кадрового складу, зберігання та інвентаризації

Стартап LogiNext вже залучив 39 мільйонів доларів, зосередившись на рішеннях для логістики та управління ланцюгами поставок. 

Важливими особливостями є легка інтеграція з існуючими складськими системами, видимість операцій в реальному часі та можливість конфігурації, що дозволяє пристосовуватися до різних складських налаштувань.

3. Онлайн-ринок вживаного медичного обладнання


За оцінками Esticast Research, до 2025 року ринок перепродажу медичного обладнання досягне $2,57 млрд. Але ланцюги постачання залишаються фрагментованими і залежними від перекупників обладнання, сторонніх брокерів та прями продажів:

"Для лікарень має бути кращий спосіб перепродажу обладнання, ніж холодні дзвінки продавцям вживаного обладнання або розміщення оголошень у галузевих виданнях, які ніхто не читає".

Централізований онлайн-маркетплейс міг би значно покращити зв'язок і прозорість операцій із вживаним обладнанням. Основні функції можуть включати в себе:

 • Списки вживаного основного медичного обладнання, такого як комп'ютерні томографи, ультразвукові апарати та ендоскопи
 • Опції для переліку обладнання, доступного для перепродажу від лікарень, клінік, OEM-виробників, дистриб'юторів
 • Пошук і фільтрація для точного визначення доступного обладнання за маркою, моделлю та станом
 • Спрощене розміщення, перевірка, валідація та управління перепродажем обладнання
 • Безпечні інтегровані платежі після продажу між медичними установами

Онлайн-аукціон IronPlanet вже залучив понад $100 млн фінансування, спеціалізуючись на перепродажі важкого обладнання. 

Продумані функції, такі як бронювання перевірок обладнання, умовні продажі, засновані на перевірках, та інтеграція API для дотримання вимог у сфері охорони здоров'я, будуть ключовими факторами.

4. Додаток для пошуку сховищ для короткострокової оренди

Індустрія сховищ знаходиться на підйомі. Очікується, що до 2025 року вона зросте до 61 мільярда доларів у всьому світі.Однак варіанти короткострокового зберігання залишаються обмеженими. 

Гнучким рішенням міг би стати маркетплейс додатків, який би підбирав користувачів для короткострокової оренди сховищ. З'єднання людей, які потребують зберігання на кілька тижнів чи місяців, з тими, хто пропонує надлишковий простір, може стати виграшною моделлю. 

Ключові функції додатку можуть включати в себе наступне:

 • Користувачі перераховують доступні місця для зберігання, такі як гаражі, вільні кімнати, невикористовувані одиниці
 • Орендарі шукають сховища поблизу, відфільтровані за розміром, тривалістю, іншими потребами
 • Бронювання, обробка платежів та управління контрактами в додатку
 • Верифікація профілю та відгуки допомагають побудувати довіру між сторонами

Іспанський стартап Wahool створив додаток для короткострокової оренди спортивного спорядження, залучивши понад $8 млн фінансування. Застосування такого підходу до короткострокового зберігання як послуги може мати такий самий успіх.

5. Віртуальна реальність для фітнес-тренувань

За прогнозами Statista, до 2027 року кількість інсталяцій обладнання для віртуальної реальності зросте в 10 разів. Поєднайте це зі зростаючою популярністю розумних фітнес-технологій та дистанційних персональних тренувань, і ви побачите, що існують очевидні можливості для інтеграції віртуальної реальності для захоплюючих домашніх тренувань. Наприклад:

"Мені б дуже хотілося мати можливість їздити на велосипеді по реальних трасах і ландшафтах у віртуальній реальності з моєї вітальні. Набагато більш мотивуюче, ніж дивитися на стіну в приміщенні!"

"Відстеження всього тіла, яке показує вашу форму під час силових тренувань у віртуальній реальності і дає зворотний зв'язок у реальному часі, було б дивовижним".

Можливі варіанти використання VR-фітнесу включають:

 • Віртуальні бігові доріжки і велосипедні тренування для кардіо з імітацією реальних маршрутів
 • Фітнес-ігри, що включають вправи на спритність, тренування реакції тощо
 • Зворотний зв'язок щодо форми та постави для силових тренувань, йоги, пілатесу
 • Налаштовувані середовища, такі як стежки, тренажерні зали, курси та багато іншого
 • Багатокористувацький фітнес-досвід для мотивації та змагання
 • Інтеграція з носінням для відстеження реальних біометричних даних, таких як пульс

Фітнес- VR стартап Supernatural залучив $29 млн, розробивши синхронізовані з ритмом тренування з відстеженням всього тіла. Більш інноваційні стартапи, що задовольняють специфічні потреби у тренуваннях, можуть просунути цю сферу ще далі.

6. Інструмент для моніторингу соціального впливу інвестицій

Все більше інвесторів, особливо міленіалів, зацікавлені в соціально відповідальному інвестуванні. Однак існує небагато інструментів для кількісної оцінки реального впливу портфельних компаній та активів. Як зазначив один з редакторів

"Я дбаю про етичне інвестування, але як мені виміряти такі фактори, як екологічна стійкість або справедливі трудові практики у моїх інвестиціях?"

Рішенням може стати платформа на основі штучного інтелекту для відстеження та порівняльного аналізу впливу інвестицій на суспільство за показниками ESG (екологічні, соціальні та управлінські):

 • Екологічні: викиди, відходи, забруднення, ініціативи зі сталого розвитку
 • Соціальні: Трудові практики, різноманітність, залучення громадськості, етична поведінка
 • Управління: Прозорість звітності, боротьба з корупцією, винагорода керівників

Дані можуть бути агреговані в загальні звіти про вплив портфеля. Користувачі могли б бачити такі показники, як чисті викиди вуглецю та використання чистої енергії, які можна простежити до їхніх інвестованих доларів.

Шведський фінтех-стартап Tink залучив 90 мільйонів євро, надавши відкриті банківські API та аналітику. Застосування подібної інтеграції даних для відстеження сталого розвитку може забезпечити конкурентну перевагу.

7. Додаток для зменшення харчових відходів у ресторанах

За оцінками ReFED, ресторани щороку викидають до 11,4 мільйона тонн їжі. Такі додатки, як Too Good To Go, вирішують цю проблему, продаючи надлишки їжі, але не допомагають ресторанам зменшити відходи в цілому. Як запропонував один з редакторів:

"Я б хотів додаток, який допомагає ресторанам краще прогнозувати попит, керувати порціями та коригувати меню, щоб зменшити кількість відходів. Продаж недоїдків здається тимчасовим рішенням".

Такий додаток міг би надавати ресторанам прогностичні дані для подальшої роботи:

 • Оптимальну кількість продуктів для приготування їжі на основі прогнозів продажів
 • Відстеження запасів для мінімізації псування
 • Розробка меню для збалансування попиту та пропозиції
 • Рекомендації щодо порцій, щоб зменшити надмірну подачу
 • Бенчмаркінг відходів для порівняння покращень з часом або порівняно з конкурентами

Британський стартап Winnow залучив $12 млн на розробку кухонних технологій на основі штучного інтелекту, включаючи відстеження відходів. Чисте програмне рішення, пристосоване до роботи ресторанів, могло б мати такий самий успіх.

Якщо ресторани зможуть легко обмінюватися надлишками інгредієнтів один з одним, це також може зменшити кількість відходів - наприклад, Uber для перевезення надлишків картоплі або булочок між закладами в районі.

8. Автоматизовані гідропонні сади для дому

Інтерес споживачів до домашнього садівництва зростає, і ця тенденція ще більше прискорилася через пандемію.Тим часом, гідропонна технологія робить вирощування фруктів і овочів в домашніх умовах простішим, ніж будь-коли. Як зазначив один з редакторів:

"Було б так круто мати простий гідросад у своїй квартирі. Але установка здається занадто складною для мого обмеженого простору і вільного часу".

Компактна гідропонна система, розроблена для простого домашнього використання, могла б відповідати цій тенденції. До її особливостей можна віднести:

 • Невеликий профіль і естетичний вигляд, пристосований до домашнього простору
 • Автоматизоване регулювання поливу, освітлення та поживних речовин
 • Прості попередньо висіяні посадкові капсули для різних овочів і трав
 • Інтеграція з додатком для віддаленого моніторингу росту рослин
 •  Щомісячна підписка на рослинні капсули для поповнення запасу споживачів

Серед існуючих на сьогодні пропозицій - багатомільйонний стартап Babylon Micro-Farms, який  продає домашні розумні гідропонні системи. Але їхні продукти залишаються громіздкими і дорогими - понад 600 доларів. Більш просте і доступне рішення, пристосоване до обмеженого домашнього використання, могло б знайти ширшу аудиторію.

9. Програмне забезпечення для управління запасами канабісу


За прогнозами Forbes, легальний ринок канабісу зросте до 102 мільярдів доларів до 2026 року, оскільки легалізація розширюється. Але роздрібній торгівлі канабісом, одному з найбільших сегментів, все ще бракує спеціалізованих програмних рішень, повідомляє Green Entrepreneur:

"Управління нашими запасами канабісу в цій клаптиковій тканині систем - це головний біль. Повинен бути простіший спосіб відстежувати сотні продуктів".

Спеціальне програмне забезпечення може допомогти диспансерам, дистриб'юторам та виробникам впорядкувати складні операції з канабісом. Особливості можуть включати:

 • Централізована база даних продуктів з унікальними ідентифікаторами канабісу для кожного різновиду продукту
 • Відстеження запасів у режимі реального часу від насіння до кінцевого продажу
 • Управління замовленнями та переупорядкування в один клік для роздрібних продавців
 • Інтеграція датчиків для моніторингу вологості, освітленості тощо в режимі реального часу
 • Функції дотримання нормативних вимог на всіх етапах від вирощування до споживання

Система точок продажу канабісу Green Bits залучила понад $30 млн, зосередившись виключно на роздрібній торгівлі канабісом. Розширення на суміжні сегменти за допомогою спеціальних інструментів управління відкриває широкі можливості.

Надійна простежуваність і відстеження ланцюга поставок матимуть вирішальне значення для легітимності та дотримання вимог законодавства. Автоматичне підтвердження тестування продукції та оцифровані процедури обробки можуть запобігти виникненню проблем.

10. Платформа для пошуку партнерів для спільного споживання

Зростання таких компаній, як Uber та Airbnb, доводить попит на одноранговий обмін ресурсами та активами. Однак існує обмежена кількість рішень для негрошового обміну між незнайомими людьми. Як зауважив один з редакторів: "Що, якби існував додаток для пошуку людей, щоб обмінюватися навичками, предметами, простором тощо з іншими людьми у вашій спільноті без використання грошей?".

Така платформа могла б сприяти моделям "спільного споживання", таким як обмін, спільне використання та бартер. Ключові функції можуть включати в себе наступне:

 • Користувачі створюють спільні профілі з переліком ресурсів, які вони готові позичити/обміняти
 • Алгоритми підбору пропонують потенційні варіанти обміну на основі місцезнаходження, доступності, ключових слів профілю
 • Функції чату для обговорення домовленостей та побудови відносин
 • Системи рецензування для побудови довіри та перевірки внесків
 • Можливість обмінюватися усім - від товарів до послуг і космосу

Голландський стартап Peerby вже залучив $6 млн для свого додатку для обміну товарами та послугами, орієнтованого на торгівлю предметами домашнього вжитку. Розширення на додаткові сфери, такі як навички та простір, може принести ще більше користі.

Для мінімізації ризиків і запобігання зловживанням важлива надійна перевірка особистих даних і профілю. У цьому можуть допомогти такі функції, як інтеграція з соціальними мережами, підтвердження особи та перевірка біографії.

Як перетворити ідеї з Reddit на успішні стартапи

Reddit - це багате джерело краудсорсингового натхнення для стартапів. Однак реалізація будь-якої ідеї все одно вимагає великої роботи. Ключові кроки для перетворення перспективних ідей Reddit на реальні бізнеси включають в себе наступні:

 • Перевірка попиту - використовуйте опитування, інтерв'ю, пошукові дані та експерименти, щоб визначити розмір цільового ринку та оцінити апетит до нових рішень.
 • Розуміння конкуренції. Ретельно проаналізуйте прямих і непрямих конкурентів, їхні пропозиції, сильні та слабкі сторони.
 • Вдосконалення концепції. Використовуйте відгуки клієнтів та експертів для вдосконалення бачення продукту та основної ціннісної пропозиції.
 • Розробка MVP. Швидко створюйте мінімально життєздатні продукти, щоб почати швидке тестування концепції в менших масштабах.
 • Забезпечення фінансування. Шукайте посівне фінансування від ангельських інвесторів або акселераторів, які можуть надати наставництво та підтримку.
 • Побудова партнерств. Визначте взаємовигідні партнерства з відповідними брендами та інфлюенсерами, щоб розширити охоплення.
 • Керування нормативно-правовими актами. Заздалегідь вивчіть усі юридичні та комплаєнс-вимоги, особливо в регульованих сферах, таких як охорона здоров'я.
 • Надання пріоритету безпеці. Створюйте надійні засоби захисту відповідно до потреб клієнтів та уникайте недооцінки ризиків.
 • Зосередьтеся на команді. Формуйте збалансовані команди засновників, що поєднують технічну, маркетингову та галузеву експертизу.

За матеріалами ресурсу drukarnia

Коментарі