Фестиваль Sikorsky Challenge 2024 відбувся! Вітаємо всіх учасників!

З 29 жовтня по 1 листопада 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XIII Міжнародний Фестиваль «Sikorsky Challenge 2024: інновації для миру і безпеки України».  Це вже третій Фестиваль, що був проведений в умовах війни. Сьогодення поставило перед нами неймовірні виклики, примусило усвідомити нові реалії та виробити стратегічні завдання на післявоєнний період відновлення та розвитку України. Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами  економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2024". Програма Фестивалю була насиченою та цікавою. До Форуму та панельних дискусій долучились  представники органів державної влади, члени міжнародної наглядової ради Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», представники фондів, акселераторів, інвестиційних компані...

ХІІ Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023. Секція "Міжнародні проєкти"

З 24 по 27 жовтня 2023 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшов XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023.

Проєкт «Розроблення методології організації і проведення конкурсів бізнес-ідей органами місцевої влади з метою розвитку МСП в семи цільових містах" презентує менеджерка від GIZ Валерія Колесниченко

У другий день Фестивалю під час проведення секції  "Міжнародні грантові проєкти та стартапи іноземних університетів/організацій – партнерів SCU" був презентований проєкт «Розроблення методології організації і проведення конкурсів бізнес-ідей органами місцевої влади з метою розвитку МСП в семи цільових містах",

Програма допомоги "EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП" триває вже кілька років і включає навчальні тренінги з розвитку підприємницької культури для представників міських рад та підприємців, індивідуальні консультації з питань маркетингу, особливостей роботи бізнесу у військовий час, розширення доступу малого і середнього бізнесу до ринків, у тому числі міжнародних, та впровадження інновацій у секторі МСП. 

Одним із ефективних інструментів підтримки МСП є проведення Конкурсів бізнес-ідей, завдяки яким міські ради обиратимуть  перспективні для громади проєкти та допомагатимуть втілити їх у життя. 

На замовлення цієї програми Інноваційний холдинг "Сікорські Челендж"  розробив Методологію проведення Конкурсів бізнес-ідей для забезпечення ефективної та прозорої підтримки регіональними муніципалітетами новостворених та існуючих МСП

Крім того, за період з травня по листопад 2023 року Інноваційний холдинг Sikorsky Challenge для 7 цільових муніципалітетів України  надав наступні послуги:
  • Оцінка потреб та очікувань щодо Конкурсу бізнес-ідей
  • Розробка, обговорення та затвердження Методології проведення Конкурсу бізнес-ідей
  • Онлайн-тренінги та індивідуальні консультації для організаційних комітетів та журі з усіх аспектів підготовки, організації та проведення конкурсу
  • Онлайн-тренінги та індивідуальні консультації для конкурсантів щодо підготовки презентації бізнес-ідеї
  • Участь в оцінюванні бізнес-ідей на етапі відбору фіналістів та у фіналі конкурсу
  • Розширені консультаційні та менторські послуги для призерів конкурсів
  • Організація секції проекту GIZ на XII Фестивалі інноваційних проектів "Sikorsky Challenge 2023
В рамках цього проєкту Конкурси бізнес-ідей відбулись:
  • 22 вересня  у Кременчуку 
  • 13 жовтня  в Житомирській міській раді 
(25 листопада Конкурс бізнес-ідей відбудеться у Кам'янець-Подільській міській раді).
 
Переможці Конкурсів бізнес-ідей з Кременчука та Житомира взяли участь у фіналі цьогорічного Фестивалю Sikorsky Challenge 2023.

Переможниця Конкурсу бізнес-ідей в Кременчуку  Марія Буряк презентувала проєкт "Арт-хаб «Митецький». Концепція «Митецького» — хаб для людей, де можна прийти у будь-який час, доєднатися до майстер-класів, а потім займатися своїми справами. За словами мисткині і керівниці артпростору Марії Буряк, «Митецький» є артхабом, який вміщає у собі декілька видів мистецтва — візуальне, літературне та музичне. Ці напрямки розвиватимуть завдяки «живій майстерні».


Від Житомира на Фестивалі були презентовані 2 проєкти-переможці Конкурсу бізнес-ідей:
  • Проєкт OffFake (чат-бот із протидії дезінформації) студентів Поліського Національного Університету
  • Проєкт MechLab3D  (екосистема з 3D друком) студентів Державного університету "Житомирська політехніка" 


На запрошення Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge на Фестивалі виступив ще один учасник Конкурсу бізнес-ідей із Житомира - Олег Земнухов, засновник проєкту ZELENYI HUB. 

Проєкт присвячений виробництву екологічних предметів побуту з рослинної сировини та відходів переробки яблук.

За словами Олега Земнухова ZELENYI HUB є потужним драйвером ефективної «зеленої» трансформації міста Житомира та області. А переорієнтування малого й середнього бізнесу  на безвідходне виробництво убезпечить його від енергетичних криз.

Довідкова інформація: 

Проєкт виконується Інноваційним холдингом "Сікорські Челендж" в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. 

Детальніше: www.eu4business.org.ua

Зміст публікації є виключною відповідальністю Інноваційного холдингу "Сікорські Челендж" і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

 

#eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME




Коментарі