Люди нарешті зможуть читати думки: вчені створили унікальний пристрій

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) розробили революційний мікрочип, який здатний перетворювати нейронну активність мозку у текст. Цей пристрій, відомий як мініатюризований інтерфейс мозок-комп’ютер (MiBMI), пропонує суттєвий прорив у сфері нейротехнологій, особливо для людей із серйозними моторними порушеннями. На відміну від відомого чипа Neuralink, який має розміри приблизно 23×8 мм і потребує встановлення 64 електродів у мозок, MiBMI складається всього з двох тонких чипів загальною площею 8 мм². Пристрій є не лише меншим, а й більш енергоефективним і мінімально інвазивним. У той час як Neuralink передає дані на зовнішній пристрій для обробки, MiBMI обробляє їх прямо на місці, у реальному часі. MiBMI моніторить електричну активність мозку і, використовуючи специфічні нейронні маркери, перетворює цю активність у текст. Коли людина уявляє написання певної літери, відповідні нейронні маркери активуються. Мікрочип зчитує ці маркери і перетворює їх на текст із точ

У США розробили інноваційне пальне з молока

У США винайшли нове екологічно чисте біопаливо, яке виготовляють з коров'ячого молока. Про це повідомляє Automotive News, передає "Укрінформ".



Біопаливо розробили власники молочних ферм зі штату Мічиган. Виготовляють його з молочного пермеату – побічного продукту фільтрації молока.

Пермеат містить лактозу, а також вітаміни та мінерали. Його можна переробляти у низьковуглецевий етиловий спирт.

Саме такий біоетанол можна використовувати як пальне для бензинових двигунів внутрішнього згоряння. Він підходить як для легкових, так і для вантажних машин, а вихлоп від такого пального містить дуже мало шкідливих речовин.

Американські фермери підписали угоду з канадською винокурнею Dairy Distillery про будівництво великого заводу з переробки молочного пермеату в біоетанол. Підприємство зможе випускати по 8,3 мільйона літрів пального на рік.

Коментарі