Як перетворити університетське наукове дослідження в стартап

Щороку на Конкурсі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge ми знайомимося з дуже цікавими і перспективними проєктами  науковців. А згодом дізнаємося, що робота над комерціалізацією стартапу припинилася. Чому так трапляється? Причини різні, але найчастіше командам не вистачає часу на роботу з проєктами, адже ніхто не знімає з них педагогічне та наукове навантаження. Що ж роботи в цих умовах?   Є такий собі Джаред Фрідман, керуючий директор із програмного забезпечення та партнер групи венчурного фонду Y Combinator. Він співзасновник стартапу Scribd, який профінансував Y Combinator у 2006 році, і який став одним із 100 найкращих сайтів в Інтернеті. Джаред має досвід комерціалізації понад 75 компаній, що вийшли з університетів. До того ж  його команда здійснила тур по університетах і обговорила з сотнями студентів і професорів  комерціалізацію їх досліджень. Тому його поради будуть корисні для тих, хто проводить наукові дослідження в університеті та розглядає можливість створення компанії

Стартапере! Дай відповідь!

Що найсмертельніше для стартапу — слабка команда, слабкий продукт чи маленький ринок?1. Слабка команда? Команду можна підсилити. Шукайте людей, які розуміють, що стартап — це можливості для зростання, свобода дій і режим миттєвих змін. Беріть в команду людей, для яких процес створення нового буде стояти на першому місці, а відданість проекту буде стояти перед фінансовою вигодою. Такі  люди існують, їх легко розпізнати навіть на співбесіді.

2. Слабкий продукт? Продукт можна покращити. Для цього можна розпочати продаж, не витрачаючи великих коштів, і на базі фідбеку зі сторони користувачів доробити продукт. 

3. А от невеликий ринок - це найсмертельніше для стартапу. Це як продавати лід за Полярним кругом чи валянки в Африці. Маленький ринок самотужки зробити великим ви точно не зможете. Уникайте цього!

Отже,  коли ви бачите, що продаж вашого продукту  іде туго, то, перш ніж кидатися шукати сильних продажників і посилювати розробку, задумайтеся — чи достатньо великий ринок ви вибрали? Адже великий ринок — це велика кількість ваших потенційних клієнтів.


Коментарі