Чому в Україні закривають відкриті реєстри?

YouControl - це відкрита платформа, яка дає користувачу вичерпну інформацію про юридичних та фізичних осіб-підприємців, допомагає компаніям эфективно мінімізувати ризики у своїй діяльності та уникати різноманітних втрат, допомагає контролювати роботу державних органів, покращувати державні сервіси і створювати нові.  Про платформу відкритих даних YouControl, засновником якої є випускник нашої стартап-школи Сергій Мільман, ми докладно писали на сторінках нашого блогу  До війни завдяки YouControl наша держава мала увійти в трійку світових лідерів по прозорості, а саме цього потребують від нас наші донори з Європейського союзу та Америки. Але з початком війни по вказівці зверху "через ризики для національної безпеки" відкриті дані були закрити. З того часу YouControl постійно адвокатує надважливу тему - відкриття закритих з 24-го лютого публічних реєстрів. Запити до влади не дали результатів, тому компанія звернулась безпосередньо до користувачів YouControl і запитала: яких акту

Диво-пігулка від діабету

Шведські вчені створили новий тип ліків від діабету, який змушує м'язи тіла поглинати надлишок цукру у крові. 


Очікується, що створений препарат здатний зробити справжню революцію у боротьбі з одним із найпоширеніших метаболічних розладів на планеті. Препарат під умовною назвою ATR-258 вважається першим лікарським засобом, що прямо переміщує глюкозу з крові в м'язи. Він був успішно випробуваний на лабораторних тваринах і зараз проходе клінічні випробування в групі  перших пацієнтів добровольців.

При діабеті 1 типу, який зазвичай діагностується в дитинстві, організм не виробляє інсулін, тому що імунна система атакує і руйнує клітини підшлункової залози, які його виробляють. Людям із діабетом 1 типу необхідно щодня приймати інсулін. 

Однак дев'ять із десяти людей з діабетом мають діабет 2 типу, який зазвичай діагностується у пізнішому віці. Фактори ризику включають надмірну вагу, відсутність фізичної активності, сімейний анамнез та високий кров'яний тиск. 

Причиною діабету 2 типу є те, що організм не виробляє достатньої кількості гормону інсуліну (які допомагають м'язам виводити зайвий цукор з крові), або тому, що м'язи клітини погано реагують на інсулін. В результаті відбувається накопичення надмірної кількості глюкози в крові, що ушкоджує клітини та нерви та викликає проблеми із зором, серцево-судинні захворювання, ураження кінцівок та інсульти. 

Лікування діабету 2 типу включає як зміну способу життя, так і використання ліків, які допомагають організму впоратися з вищим рівнем цукру в крові. Більшість ліків сприяють  підвищенню інсулінової системи.

Створені  шведськими вченими ліки, які зараз випробовують дослідники зі Стокгольмського університету, оминають інсулінову систему. Вони впливають на рецептори м'язів, змушуючи їх виводити глюкозу з крові та використовувати для отримання енергії. Додатково знижується рівень цукру в крові незалежно від роботи підшлункової залози та самого інсуліну, що вже й підтвердили дослідження на щурах.

За матеріалами dailymail

Коментарі