Випуск стартап-школи відбувся! Що далі?

14 травня 2024 відбулось заключне заняття в нашій стартап-школі.   На цьому занятті були презентовані наступні проєкти: Біокурс на базі репетиторського центру "Intelekt_hub" (Яна Мартинова, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Асистент для навчальних закладів на основі ШІ "AI-ASSISTANT" (Кристина Ботвинко, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Онлайн курси англійської мови "Simplish English" (Марія Жданова, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Система візуалізації для двигунів змінного струму "Motor Grapher" (Антон Холоша, КПІ ім.Ігоря Сікорського) Каркасні інженерні системи BORZO (Курзанцев Володимир, ПП ЄвроКлас) ФІТОБОКС (Анастасія Владика, Борщівська ЗОШ I-III ступенів №1) Електромеханічна книжка (Олександр Ющенко) Освітня онлайн-платформа з фінансової грамотності (Валерій Янковський, ДВНЗ "Донецький національний технічний університет"). Запис виступів:        Дякуємо всім, хто представив цього дня свої проєкти тренерам і менторам нашої стартап-школи. Більша частина

Диво-пігулка від діабету

Шведські вчені створили новий тип ліків від діабету, який змушує м'язи тіла поглинати надлишок цукру у крові. 


Очікується, що створений препарат здатний зробити справжню революцію у боротьбі з одним із найпоширеніших метаболічних розладів на планеті. Препарат під умовною назвою ATR-258 вважається першим лікарським засобом, що прямо переміщує глюкозу з крові в м'язи. Він був успішно випробуваний на лабораторних тваринах і зараз проходе клінічні випробування в групі  перших пацієнтів добровольців.

При діабеті 1 типу, який зазвичай діагностується в дитинстві, організм не виробляє інсулін, тому що імунна система атакує і руйнує клітини підшлункової залози, які його виробляють. Людям із діабетом 1 типу необхідно щодня приймати інсулін. 

Однак дев'ять із десяти людей з діабетом мають діабет 2 типу, який зазвичай діагностується у пізнішому віці. Фактори ризику включають надмірну вагу, відсутність фізичної активності, сімейний анамнез та високий кров'яний тиск. 

Причиною діабету 2 типу є те, що організм не виробляє достатньої кількості гормону інсуліну (які допомагають м'язам виводити зайвий цукор з крові), або тому, що м'язи клітини погано реагують на інсулін. В результаті відбувається накопичення надмірної кількості глюкози в крові, що ушкоджує клітини та нерви та викликає проблеми із зором, серцево-судинні захворювання, ураження кінцівок та інсульти. 

Лікування діабету 2 типу включає як зміну способу життя, так і використання ліків, які допомагають організму впоратися з вищим рівнем цукру в крові. Більшість ліків сприяють  підвищенню інсулінової системи.

Створені  шведськими вченими ліки, які зараз випробовують дослідники зі Стокгольмського університету, оминають інсулінову систему. Вони впливають на рецептори м'язів, змушуючи їх виводити глюкозу з крові та використовувати для отримання енергії. Додатково знижується рівень цукру в крові незалежно від роботи підшлункової залози та самого інсуліну, що вже й підтвердили дослідження на щурах.

За матеріалами dailymail

Коментарі