Мінцифра та Генштаб ЗСУ створюють Армію дронів

Міністерство цифрової трансформації разом з Генштабом ЗСУ та UNITED24 збирає Армію дронів. Метою акції є покриття дронами всієї лінії фронту довжиною близько 2470 км. Армія дронів дозволить моніторити дії ворога, змінювати військові стратегії і в подальшому зберегти якомога більше життів військових. У цьому їм допоможе технологічна Армія дронів. Допомогти ЗСУ і долучитися до збору можна з будь-якого куточка світу й внести свій донейт у два кліки через платформу UNITED24. Або задонатити власний дрон. Комплексна програма з UNITED24 дозволить нам не тільки закуповувати дрони, а й ремонтувати їх, оперативно замінювати, а також проводити навчання пілотів. Перші дрони До ініціативи першим долучився Олег Гороховський та Монобанк. Разом зі своїми клієнтами всього за декілька днів вони зібрали понад 64 млн гривень. А це вже два безпілотних авіаційних комплекси Warmate! За першу ж добу отримали не тільки мільйони гривень донатів на безпілотники для повітряної розвідки, але й сотні повідомлень у

Диво-пігулка від діабету

Шведські вчені створили новий тип ліків від діабету, який змушує м'язи тіла поглинати надлишок цукру у крові. 


Очікується, що створений препарат здатний зробити справжню революцію у боротьбі з одним із найпоширеніших метаболічних розладів на планеті. Препарат під умовною назвою ATR-258 вважається першим лікарським засобом, що прямо переміщує глюкозу з крові в м'язи. Він був успішно випробуваний на лабораторних тваринах і зараз проходе клінічні випробування в групі  перших пацієнтів добровольців.

При діабеті 1 типу, який зазвичай діагностується в дитинстві, організм не виробляє інсулін, тому що імунна система атакує і руйнує клітини підшлункової залози, які його виробляють. Людям із діабетом 1 типу необхідно щодня приймати інсулін. 

Однак дев'ять із десяти людей з діабетом мають діабет 2 типу, який зазвичай діагностується у пізнішому віці. Фактори ризику включають надмірну вагу, відсутність фізичної активності, сімейний анамнез та високий кров'яний тиск. 

Причиною діабету 2 типу є те, що організм не виробляє достатньої кількості гормону інсуліну (які допомагають м'язам виводити зайвий цукор з крові), або тому, що м'язи клітини погано реагують на інсулін. В результаті відбувається накопичення надмірної кількості глюкози в крові, що ушкоджує клітини та нерви та викликає проблеми із зором, серцево-судинні захворювання, ураження кінцівок та інсульти. 

Лікування діабету 2 типу включає як зміну способу життя, так і використання ліків, які допомагають організму впоратися з вищим рівнем цукру в крові. Більшість ліків сприяють  підвищенню інсулінової системи.

Створені  шведськими вченими ліки, які зараз випробовують дослідники зі Стокгольмського університету, оминають інсулінову систему. Вони впливають на рецептори м'язів, змушуючи їх виводити глюкозу з крові та використовувати для отримання енергії. Додатково знижується рівень цукру в крові незалежно від роботи підшлункової залози та самого інсуліну, що вже й підтвердили дослідження на щурах.

За матеріалами dailymail

Коментарі