Мільярдер Річард Бренсон відвідав Гостомель

"До біса все! Бери і роби!" ( Річард Бренсон) 29 червня 2022 року засновник компанії з виробництва штучних супутників Virgin Galactic, мільярдер Річард Бренсон побував у Гостомелі. Про це повідомив  голова Гостомельської ОВА Тарас Думенко у Telegram. Річард Бренсон постійно виступає на підтримку України, її суверенітету, територіальної цілісності, а також за найжорсткіші санкції проти РФ, її лідерів та економіки. У Гостомелі він цікавився аеродромом ДП «Антонов», можливостями його відновлення. Представники Укроборонпрому та ДП “Антонов” розповіли гостю про такі перспективи відновлення та наявні проєкти реконструкції летовища.

Менше слів, більше справ! Поради Гая Кавасакі стартаперам-початківцям

"Розробити ідею легко. Реалізовувати складно" 

Гай Кавасаки

 

Гай Кавасакі — один із перших працівників компанії Apple Computer, відповідальний за маркетинг комп'ютера Macintosh в 1984. Відомий тим, що переніс концепцію «євангелізму» у високотехнологічний бізнес, фокусуючи увагу на створенні шару користувачів — палких прихильників бренду Apple.
Наразі він є керуючим директором «Garage Technology Ventures» — венчурної компанії, що спеціалізується на високотехнологічних стартапах Кремнієвої долини.

Кавасакі - гуру філософії стартапу. Він автор великої кількості бестселерів в цій області і саме тому його поради дуже цінні для всіх, хто вирішив зайнятися своїм бізнесом. 

Отже, що ж радить гуру філософії стартапу тим, хто вирішив почати інноваційний бізнес?

Він радить просто розпочати! 

Не розмірковувати, з чого розпочати, як написати  бізнес-план, не займатися  фінансовими прогнозами. Головне - побороти тягу до оформлення всіляких документів. Чому? Та тому що нікому ще не вдавалося досягти успіху плануванням, а в будь-якій справі (мистецтві, бізнесі  тощо)  найскладніше - розпочати.

Приступайте до дій, радить Гай Кавасакі:

  • Розробляйте дослідний зразок, пишіть комп'ютерну програму, запускайте веб-сайт, рекламуйте ваші послуги. 
  • Не будуйте стратегій продажів - продавайте. 
  • Не зациклюйтеся на тестуванні, всі ці ігри - для великих фірм.
  • Не бійтеся невизначеності. 

Не прагніть створити досконалий продукт або послугу. Найкраще - ворог хорошого. У вас буде ще купа часу на удосконалення. Важливо не те, як ви почнете, а те, до чого прийдете в результаті. 

Роздуми - гальмо дії, і на цьому етапі роздуми про «стратегічні» аспекти розробки і розвитку компанії лише завадять вам. Запитання на кшталт «Чи зможемо ми зробити прорив в бізнесі?», «А раптом нікому не сподобається те, що ми робимо?» і «Підлаштовуватися нам під цільового споживача або ж створювати те, що подобається нам самим?» повинні бути відкинуті. Ваше завдання - почати з нуля нову справу. 

Ось основні принципи, яким ви повинні слідувати: 

Мислити треба глобально. 

Ставте перед собою великі цілі. Адже ви не зможете змінити світ, якщо ваші продукти і послуги будуть незначними та непомітними. Прагніть створити щось, як мінімум в десять разів краще того, що є. Коли Джефф Безос запускав Amazon.com, він не став будувати книжковий магазин, де було б на жалюгідних 25 тисяч книг більше, ніж в сусідніх магазинах з 250 тисячами. Він відкрив інтернет-магазин з 3 мільйонами книг! 

Знайдіть соратників.

Так склалося, що популярний образ новатора в історії - одинаки: Томас Едісон (електрична лампочка), Стів Джобс (Macintosh), Генрі Форд (Ford Model Т), Аніта Роддік (The Body Shop), Річард Бренсон (Virgin Airlines). Але це помилка. Насправді в створенні і просуванні всіх успішних проектів беруть участь як мінімум двоє, а зазвичай і більш, талановитих людей, навіть якщо згодом «новатором» найчастіше визнають лише одного з них. 


Поляризуйте  суспільство. 

Якщо завдяки продуктам або послугам вам вдасться завоювати любов частини споживачів - будьте готові до того, що інша частина вас зненавидить. Запам'ятайте, ваша мета - викликати емоції, як позитивні, так і негативні. Не ображайтеся, якщо люди стануть критикувати те, що ви робите; єдина реакція, яка повинна засмучувати (і лякати) вас, - байдужість. Хороший приклад поляризації споживачів - дизайн автомобілів: зверніть увагу, наскільки суперечливі емоції викликають Mini Cooper, Infiniti Fx45 і Toyota Scion xB. Люди або фанатіють від цих машин, або лають їх на чому світ стоїть - і це дуже добре.

Ідіть своїм шляхом.

Залежно від модної в даний момент управлінської концепції вам можуть нав'язати думку, що існує лише один ідеальний підхід до проектування продуктів і послуг. Це не так. Немає чітко визначеного шляху до успіху. 

Замість маркетингових досліджень використовуйте дослідні зразки.

 На перших порах існування компанії не можна отримати чітке уявлення про те, що саме потрібно робити і чого  хочуть споживачі. На цьому етапі традиційні дослідження ринку марні - ніякі соцопитування і фокус-групи не допоможуть спрогнозувати реакцію цільової аудиторії на продукт, який ви і самі не спроможні  описати. Ви б купили новий комп'ютер без ПЗ та жорсткого диска з некоректною передачею кольору? Але перші Макінтош були саме такими! 

Найбільш розумний вихід - взяти найвдаліший з дослідних зразків, вивести його на ринок і негайно повторити процедуру. Якщо ж ви будете чекати ідеальних обставин, при яких у вас була б вся необхідна інформація (що неможливо) - ринок пройде повз вас. Виходячи з принципу «приступити до дій», ви домагаєтеся виведення вашого продукту на ринок. Пам'ятайте: він не вийде ідеальним з першого ж разу. Однак помилкою буде допрацьовувати продукт з метою зробити його привабливим для потенційних покупців. Ні, ви повинні допрацьовувати його з тієї причини, що він вже приваблює покупців. 

Визначте свою бізнес-модель 

Якщо Ви вже почали виробництво ваших продуктів або послуг, то Ви повинні визначити свою бізнес-модель. Для цього необхідно відповісти на два питання:

1. В чиїх кишенях лежать ваші грошики?

2. Що потрібно зробити, щоб вони перекочували у вашу кишеню?

Висловлюючись більш витончено, перше питання має визначити  вашого клієнта і його потреби. Друге - спонукає створити механізм продажів, який забезпечить вам постійний прибуток. 

Ставте чіткі цілі. 

Чим точніше ви можете описати вашого клієнта, тим краще. Деякі підприємці бояться загнати себе в дуже вузьку нішу і застрягти там назавжди, так і не досягнувши глобалізації. Однак найуспішніші компанії починали з завоювання вузьких сегментів ринку, а потім (часто всупереч очікуванням) розросталися до всесвітнього масштабу. І небагатьом з тих, хто ставив спочатку грандіозні цілі, вдалося досягти задуманого. 

Будьте простіше. 

Якщо ви не можете описати вашу бізнес - модель в десяти словах, значить, у вас її немає. Пам'ятайте: максимум десять слів. Використовуйте просту, повсякденну мову, уникайте будь-яких модних бізнес-жаргонізмів.

Використовуйте шаблони. 

Комерція існує давно, і всі можливі види бізнес-моделей вже придумані розумними людьми. Ви можете використовувати нововведення в галузі  технологій, ринку та клієнтури, але винаходити нову бізнес-модель - безглузда справа. Краще візьміть за зразок якусь із вже випробуваних і доведіть ефективність цієї моделі. У вас ще будуть шанси відзначитися.

І ще одна рекомендація: 

Радьтеся з жінками. Тільки з жінками. 

У мене є теорія, що десь в глибині чоловічої ДНК криється ген вбивства. Він проявляється в бажанні вбивати - людей, тварин, рослини. Сучасному суспільству в значній мірі вдається придушувати прояви цього гена; і тим не менше, відкривати підприємство з метою знищити інше підприємство, як і раніше, вважається соціально прийнятним. 

Ось тому-то і марно радитися з приводу вашої бізнес - моделі з чоловіками: їм сподобається будь-яка, якщо в її основі - бажання кого-небудь знищити. У жінок же цей ген відсутній, тому судити про життєздатність бізнес-моделі краще надати їм.

Вправа. 

Дія 1: Визначте щомісячні витрати на існування вашого стартапу. 

Дія 2: Розрахуйте валовий прибуток від одиниці вашої продукції. 

Дія 3: Розділіть результат дії 1 на результат дії 2. 

Дія 4: Запитайте декількох жінок, чи є, на їхню думку, у вас шанс продати таку кількість одиниць продукції. Якщо їх відповідь: «Ні» - значить, у вас немає стартапу :) Шукайте іншу бізнес-модель.

За матеріалами Startup News 

Коментарі