Український маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування у розмірі $8 млн.

Маркетплейс ROZMOVA отримає фінансування від Google for Startups Ukraine Support Fund. В наступному раунді Rozmova отримає фінансування у розмірі $8 млн.  Rozmova (Clearly) – це платформа, яка поєднує психотерапевтів з клієнтами онлайн та офлайн. Продукт створений двома українцями – Дмитром Мараховським і Дмитром Коваленком і запущений за два тижні до початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.  Вітаємо команду Rozmova та особисто Дмитра Коваленка, випускника першої групи нашої стартап-школи Sikorsky Challenge 2014 року. Станом на червень 2024 на платформі працює 500 активних терапевтів у трьох країнах, а користувачі платформи проводять 9000 сесій на місяць. У 2023 році виторг стартапу становив $2 млн, у 2024-му Rozmova очікує вийти на цей показник вже наприкінці червня.  Google for Startups Ukraine Support Fund уже надав гранти 58 українським стартапам на загальну суму $5 млн. Також стартапи отримали технічну та менторську підтримку для розвитку бізнесу, що значно сприяло відн

Літо почалося з конкурсу проєктів стартап школи „Sikorsky Challenge Краматорськ”

В рамках проєкту «Стартап школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів у цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України», в стартап школі „Sikorsky Challenge Краматорськ” протягом лютого-травня 2021 р. відбулося навчання двох груп стартаперів (43 особи), що прослухали курс „Основи інноваційного підприємництва та практика запуску стартапу”, а також двох груп співробітників ДДМА (12 осіб), що пройшли підвищення кваліфікації за курсом „Основи малого інноваційного бізнесу”. 


Результатом навчання стала підготовка 10 різнопланових стартап-проєктів (на рівні реалізації від ідеї до готового продукту), а також розробка концепції для Центру ІТ рішень в Донецькій області, відкритого в ДДМА в квітні 2021 р. (проєкт „Вільний освітній простір – Центр ІТ рішень” команди від кафедри менеджменту).

4 червня 2021 р. проєкти, розроблені слухачами стартап школи „Sikorsky Challenge Краматорськ”, було представлено на конкурсі стартап-проєктів у Донбаській державній машинобудівній академії.

До складу журі увійшли: керівник Всеукраїнської Інноваційної Екосистеми „Sikorsky Challenge Україна” Інна Малюкова, співзасновник інноваційної екосистеми Ігор Пеер, секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич, директор Центру розвитку малого та середнього підприємництва Донецької ТПП Олег Бедзай, голова Східноукраїнського Технокластеру Павло Зайцев, проректор з наукової роботи, управління розвитком та міжнародних зв’язків ДДМА Михайло Турчанін, старший менеджер команди розвитку трудового потенціалу Проєкту USAID ERA Сніжана Леу-Севериненко, тренер Стартап школи Sikorsky Challenge Марина Івченко та ментор стартап школи ДДМА „Sikorsky Challenge Краматорськ” Наталя Михайличенко. 

10 команд наших стартаперів підготували проєкти різної спрямованості:

- половина представлених проєктів відноситься до галузі ІТ: мобільний додаток для розвитку фінансової грамотності „Гаманець мрійника”, система моніторингу температури зберігання медпрепаратів PharmsThermoControl, логістична система для малого та середнього бізнесу Address-Logistics, мобільний додаток для екоактивної спільноти „Еко волонтер”, інтелектуальний агент для налагодження програмних кодів BusyBeaver;

- чотири проєкти – комерціалізація технологічних розробок: виробництво консистентних мастил TechOil, 3D-друк металевим філаментом 3D-M, поліпшення стійкості різальних крайок медичного інструменту PMP – long-lasting stable cut, модернізація газових котелень державних установ Project Warm;

- один проєкт в сфері освіти: ХІТ („Хаб інноваційних технологій”) – освітньо-інноваційний простір для молоді нашого міста. 

Варто сказати, що всі проєкти були представлені на достатньо високому рівні, що зумовило гостру боротьбу за призові місця серед проєктів, що пройшли до фіналу Регіонального конкурсу стартап шкіл Sikorsky Challenge (відбудеться у жовтні 2021 р.). Втім, переможця можна було передбачити заздалегідь – це стартап-проєкт кафедри хімії та охорони праці „TechOil – консистентні мастила широкого спектру застосування”, який є результатом багаторічних розробок та випробовувань. Можна сказати, це вже готовий продукт, захищений патентами, який вимагає лише декількох кроків для успішної комерціалізації. Сподіваємось, першим з цих кроків стане перемога на нашому конкурсі стартапів.

Не був несподіванкою і вибір другого призера – проєкту PharmsThermoControl, що вже впроваджено на Краматорській міській станції переливання крові. Напрямок модернізації обладнання для зберігання медичних препаратів, вакцин, компонентів крові – є надзвичайно актуальним в сучасних умовах.

А от за третє місце розгорнулась запекла боротьба серед проєктів BusyBeaver та ХІТ. Спікерами цих двох проєктів виступали наші студенти: Андрій Капелещук та Дар’я Сидюк. Яскравий виступ Дар’ї захопив не тільки журі, але і всіх, хто був присутнім в залі: актуальна проблема, яскрава спікерка, повне концептуальне обґрунтування, розроблене керівником, що не перший рік працює в зазначеній проблематиці – професором Сергієм Ковалевським. Можливо, виступ Андрія був не таким яскравим, але витончена простота рішення, запропонованого його керівником (доцентом Веніаміном Гітісом, що спеціалізується на нейромережах), дозволила здобути прихильність журі та отримати на один бал більше. До складу фіналістів також пройшли проєкти „Еко волонтер” та „Гаманець мрійника” – сподіваємось, що до жовтня вони пройдуть шлях від ідеї до прототипу додатку, що зробить боротьбу ще цікавішою! Втім, не зважаючи на те, хто яке місце здобув, хто пройшов до фіналу регіонального конкурсу, а хто – ні, всі учасники є переможцями, як влучно відзначив тренер міжнародного класу Ігор Пеер: всі проєктанти за цей час виросли над собою, опанували нові навички в сфері запуску стартапів та комерціалізації наукових розробок, що засвідчують вручені кожному з них сертифікати. 


 

Крім того, незалежно від зайнятого на нашому конкурсі місця, кожна команда може подати заявку на участь у Х ювілейному фестивалі Sikorsky Challenge, що відбудеться вже у серпні 2021 р. у м. Київ! Деякі команди вже зареєстровані, а в інших ще є час до 15 червня 2021 р. 

Сподіваємося побачити всі наші проєкти серед учасників Х конкурсу стартапів Sikorsky Challenge!

Наталя Михайличенко

Цей конкурс проєктів відбувся в рамках проєкту «Стартап школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів в цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».  

Коментарі