XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

Відкриття стартап школи Sikorsky Challenge в Донецькому національному технічному університеті (м.Покровськ)

16 березня в Донецькому національному технічному університеті пройшло офіційне відкриття стартап-школи «Sikorsky Challenge».

Захід відбувся у рамках проекту "МОДЕЛЬ СТАРТАПІВ «СІКОРСЬКІ ЧЕЛЕНДЖ» ОБ’ЄДНУЄ ДОНБАС", фінансово та організаційно підтриманного Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).Цей проект розпочався на сході України з 20 лютого 2018 року.

Місія проекту – розбудувати мережу інноваційних кластерів, у яких молодь Донбасу зможе навчатися інноваційному підприємництву та перетворювати свої креативні ідеї в успішні стартап-компанії.


На відкритті були присутні студенти, викладачі, співробітники Донецького національного технічного університету, Індустріального інституту, заступник міського голови Покровська, підприємці та представники громадських організацій міста.

Зі вступним словом до присутніх звернулася Вікторія Воропаєва, проректор ДонНТУ з науково-педагогічної роботи, після чого Інна Малюкова, керівник проекту «Мережа стартап-шкіл «Sikorsky Challenge», розповіла про школу в цілому та особливості навчання в ньому. Також пані Інна пояснила, чому в нашому регіоні важливо створювати інноваційний кластер саме на базі ДонНТУ й які перспективи це відкриває.


Юрій Третяк, заступник міського голови Покровська, у своїй промові виразив надію, що функціонування стартап-школи «Sikorsky Challenge» допоможе молоді втілювати в життя свої ідеї, а також запевнив, що влада міста готова співпрацювати з авторами цікавих проектів і буде допомагати реалізовувати їх в життя у рамках різноманітних підприємницьких програм.

Завершальною частиною відкриття став виступ Ігоря Пеера, співзасновника Стартап школи Sikorsky Challenge (НТУУ "Київський політехнічний інститут") . Він коротко розповів, як потрібно розвивати свій стартап, як знаходити можливості для його реалізації на місцях і які інструменти при цьому використовувати.


Після цього Ігор провів для молоді тренінг «Основи інноваційного підприємництва. Практика запуску стартапа». В процесі тренінгу ментор вже більш детально пояснив, що являє собою стартап, з чого він розпочинається та на що потрібно звернути увагу при його запуску.

Теоретичну частину тренінгу органічно доповнило практичне завдання для молоді: спочатку учасники озвучили свої ідеї, після чого об’єдналися у чотири великі групи, кожна із яких повинна була представити вже один проект. Після командної роботи відбулося представлення результатів і розбір допущених помилок, а також – надання рекомендацій щодо більш правильного оформлення своїх думок. До речі, під час обговорення учасники активно долучалися до дискусії та допомагали один одному вдосконалити свою презентацію.

А 17 березня в Молодіжному Хабі пройшла друга частина тренінгу «Основи інноваційного підприємництва. Практика запуску стартапа».
Під керівництвом ментора Ігоря Пеера учасники сконцентрувалися на розгляді потенційних клієнтів їх стартапу, аналізі цільової аудиторії, що допомогло їм продовжити роботу над своїми проектами.Але якщо перший день тренінгу був спрямований більше на командну роботу, то протягом другого кожен із учасників чотирьох великих груп повинен був віднайти та представити іншим конкурентні переваги свого проекту. Це і ускладнювало роботу, з однієї сторони, адже доводилося розраховувати тільки на свої сили, і значно розширювали спектр озвучених дієвих варіантів – з іншої. Після того, як ця частина завдання була виконана, аудиторія вже традиційно розібрала виступи, визначивши їх сильні та слабкі сторони.
На 19 березня запланований наступний тренінг, а в якості домашнього завдання всім було запропоновано сформулювати портрет клієнта їх продукту. Подивимося, наскільки учасники впораються із поставленою задачею та що цікавого зможуть запропонувати. Тож, долучайтеся!Коментарі