X ювілейний Міжнародний фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021» запрошує

Ювілейний Х Міжнародний фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021» відбудеться з 12 по  14 серпня 2021 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Серед організаторів і учасників цьогорічного ювілейного Фестивалю - Міністерство освіти і науки України, Міністерство стратегічних галузей економіки, ДК «Укроборонпром», Державне космічне агентство України, ДТЕК України, КПІ ім. Ігоря Сікорського та 12 університетів України, що є учасниками Інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Україна. В рамках Фестивалю відбудуться:  Міжнародний форум «Sikorsky Challenge як модель і драйвер інноваційного високотехнологічного розвитку України» Виставка стартап проєктів, проривних науково-технічних розробок, включаючи новітні інноваційні розробки в оборонній галузі Конкурс інноваційних проєктів Підписання попередніх договорів про співпрацю між інвесторами, підприємствами, авторами інноваційних проєктів та Інноваційним холдингом Sikorsky Challenge/Науковим парком «Київська політехніка»  Сторінка Ко

Sikorsky Challenge - від інноваційної екосистеми НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" до всеукраїнської інноваціонної платформи

Інна  Малюкова, PhD, директор Інституту післядипломної освіти НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", співзасновник Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge».

Інноваційна екосистема «Sikorsky Challenge» була створена  і розвивалась протягом останніх  шести  років з метою генерації технологічних  ідей, розробки на їх основі стартап-проєктів та створення малих високотехнологічних підприємств в середовищі наукових та інженерних шкіл найбільшого технічного університету України – Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.Що ж таке Інноваційна екосистема «Sikorsky Challenge»?

«Sikorsky Challenge» - це комплексний проєкт університету, що складається з чотирьох основних елементів: Стартап Школа, Бізнес-інкубатор, Фестиваль інноваційних проектів та Інноваційний холдинг.Інноваційна екосистема виконує важливі для КПІ та його партнерів задачі:
 • залучення та відбір креативних людей, що бажають займатись інноваційним підприємництвом - винахідників, вчених, аспірантів та студентів
 • навчання відібраних учасників інноваційному підприємництву та надання допомоги в створенні прототипів
 • пошук інвесторів/бізнес-янголів для інвестування в перспективні проєкти (перший та другий раунд інвестицій)
 • відбір найкращих проєктів на Конкурс стартапів Фестивалю «Sikorsky Challenge»
 • участь у створенні та запуску стартап-компаній
 • допомога та підтримка у питаннях захисту прав інтелектуальної власності (оформлення авторських прав, патентів, ліцензій), забезпечення юридичного, організаційного, бухгалтерського супроводу стартап компанії до другого раунду інвестицій
 • допомога у виведенні стартап компанії на міжнародний рівень.
Задачі екосистеми вирішуються у взаємодії  всіх її структурних елементів.У той же час кожний із них виконує свої специфічні функції.

Стартап Школа «Sikorsky Challenge»

В Стартап Школі відбувається навчання  стартаперству і підготовка до запуску інноваційних компаній за оригінальною методикою (методика «Sikorsky Challenge»), що була розроблена  в процесі  розвитку Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge».

Ця  методика створена за безпосередньої участі та провідної ролі відомого ізраїльского стартап-тренера Ігоря Пеера, а також команди тренерів, менторів, менеджерів НТУУ "КПІ" та його бізнес-партнерів.


Ігорь Пеер, засновник ізраїльського
бізнес-інкубатора BeNext IT, співзасновник Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge»

Навчання в Стартап Школі відбувається  в три етапи:
 • 1й этап – надання  базових знань та навичок в розробці стартап-проєкту
 •  2й этап – підготовка мінимально працюючого  продукту, що задовольняє потреби та вирішує проблеми потенційних клієнтів
 • 3й этап – набуття командами практичних навичок та інструментів, що важливі для відкриття стартап-компанії та отримання пресід-інвестицій.
Водночас вимоги до  учасників та  результативності їх навчання зростають з кожним етапом. Так, якщо на базовий перший рівень приходять всі бажаючі (їх може бути 100, чи більше), навіть ті, хто не має інноваційних ідей, то на кожний наступний щабель відбираються тільки ті команди, які виконали завдання з розвитку стартап-проєкту, мають реальні результати, мотивацію та завзятість продовжувати підприємницьку справу.

Особливість Стартап Школи у тому, що формат навчання час від часу змінюється - від серії інтерактивних тренінгів до регулярних двомісячних програм. Ми шукаємо найбільш ефективні  методики підготовки до запуску стартапів. Причому в нас немає жорстко регламентованих термінів навчання.

Після проходження базової програми наші стартапери переходять у режим індивідуальних консультацій з експертами та менторами нашої школи. Термін цього навчання залежить від швидкості та результативності виконання задач. Тому повний цикл навчання та вихід на створення компанії може тривати від 3 місяців до 1 року (а в деяких випадках і довше). За цей час учасники програми можуть створювати прототипи своїх бізнес-продуктів як в лабораторіях прототипування Стартап Школи, так і з використанням обладнання  кафедр КПІ.

Стартап Школа «Sikorsky Challenge» запрацювала у лютому 2014 року. За весь час навчання пройшли близько 700 стартаперів.А  пресід- та сід-інвестиції від бізнес-янголів, фондів та компаній отримали 50 команд.

Бізнес-інкубатор«Sikorsky Challenge»

Головна роль Бізнес-инкубатора, що був створений у серпні 2014 року, полягає у допомозі  стартап-проєктам, якими зацікавилися інвестори. Ця допомога включає надання менторської, організаційної, юридичної та бухгалтерської підтримки командам, які готуються до створення  стартап-компаній. При цьому бізнес-інкубатор веде перемови з потенційними інвесторами щодо умов інвестиційного договору, пайової участі та захисту прав команди на інтелектуальну власність.

Конкурс стартапів «Sikorsky Challenge»

Конкурс стартапів, що проходить в рамках щорічного Фестивалю інноваційних проєктів, є саме той майданчик, на якому вирішуються долі стартап-проєктів. Це те місце, де зустрічаються  стартап-ідеї/проєкти/команди з потенційними інвесторами, де укладаються попередні договори про наміри інвестувати, розвиваються та виходять на ринок стартап-продукти.

Перший Фестиваль «Sikorsky Challenge» відбувся у 2012 році. В 2014 році до участі у Конкурсі стартапів долучилися випускники Стартап школи результате. За 6 років проведення Фестивалю інвестиційну і/чи грантову підтримку отримали більш 80 проектів.


Інноваційна екосистема «Sikorsky Challenge», що займається пошуком та розвитком бізнес-моделі стартапів,  має конкурентні переваги над:
 • освітніми програмами МВА, які готують  менеджерів для бізнесів, що вже працюють
 • тренінговими компаніями, які працюють у відриві від наукових та інженерних шкіл
 • українськими бізнес-інкубаторами, які працюють переважно з IТ- проєктами.
Наші переваги такі:
 • нескінчений потік студентів, випускників, аспірантів, вчених з якісною інженерною освітою в різних технологічних напрямах
 • науково-технічна та інфраструктурна підтримка інноваторів кафедрами КПІ
 • можливість створювати стартапи в різних науково-технічних напрямах і сферах економіки (а не тільки у сфері IТ)
 • високий рівень менеджменту проєкту, який очолює відомий в інноваційних колах ректор Михайло  Згуровський
 • унікальна методика «Sikorsky Challenge», що дозволяє залучати в інноваційне середовище та навчати великі групи креативних людей, а також перетворювати найкращі ідеї  в успішні стартапи.
Михайло Згуровський,

академік НАНУ, ректор НТУУ "Київський політехнічний інститут ім.Ігоря Сікорського",
співзасновник Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge»

"Позитивні результати Стартап школи КПІ дозволили нам восени 2016 року розпочати  масштабування нашого стартапу під назвою "Стартап школа Sikorsky Challenge" на всю Україну. Це означало створення мережі  Стартап шкіл в різних регіонах України на основі найбільш інноваційних університетів країни".

Станом на вересень 2020 року до мережі приєднались такі унаверситети:
 

 
Стартап Школи, що запрацювали в цих університетах, стали центрами кристалізації міських  інноваційних екосистем. При цьому з метою розвитку високотехнологічного підприємництва і підтримки університетських стартапів в деяких містах (Вінниця, Маріуполь, Дніпро та Харків) створюються міські інноваційні  компанії. Вони інвестують  в інноваційні проекти та отримують суттєві  частки в стартап-компаніях та відповідних патентах.

Таким чином, масштабування проєкту «Sikorsky Challenge» на інші університети та міста  країни дозволило створити всеукраїнську інноваційну платформу «Sikorsky Challenge». Її ефективність залежить від багатьох факторів, одним з яких є  активна позиція керівників регіонів, міст та університетів. Але головний фактор – це бажання діяти.

Таке бажання у нас є! Ми діємо!