Люди нарешті зможуть читати думки: вчені створили унікальний пристрій

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) розробили революційний мікрочип, який здатний перетворювати нейронну активність мозку у текст. Цей пристрій, відомий як мініатюризований інтерфейс мозок-комп’ютер (MiBMI), пропонує суттєвий прорив у сфері нейротехнологій, особливо для людей із серйозними моторними порушеннями. На відміну від відомого чипа Neuralink, який має розміри приблизно 23×8 мм і потребує встановлення 64 електродів у мозок, MiBMI складається всього з двох тонких чипів загальною площею 8 мм². Пристрій є не лише меншим, а й більш енергоефективним і мінімально інвазивним. У той час як Neuralink передає дані на зовнішній пристрій для обробки, MiBMI обробляє їх прямо на місці, у реальному часі. MiBMI моніторить електричну активність мозку і, використовуючи специфічні нейронні маркери, перетворює цю активність у текст. Коли людина уявляє написання певної літери, відповідні нейронні маркери активуються. Мікрочип зчитує ці маркери і перетворює їх на текст із точ

Переможці Sikorsky Challenge 2022. Оголошені проєкти, що отримають стипендії від GIST

Одним із спонсорів цьогорічного Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2022: Інноваційна трансформація України» виступила GIST - програма Державного департаменту США «Глобальні інновації через науку та технології».


GIST кілька останніх років підтримує інноваційне підприємництво в Україні. Вона організовує та проводить навчальні тренінги з інноваційного підприємництва у багатьох вищих навчальних закладах та фінансово підтримує розвиток науково-дослідних розробок та виведення іх на ринок.

Розглянувши проєкти фіналістів нашого цьогорічного Конкурсу інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022, команда GIST обрала для підтримки такі проєкти:
  • проєкт 3 Marketplace Rail Logistics (Шульц Олександр Юрійович)
  • проєкт 16 КRІО (Шевченко Станіслав Сергійович)
  • проєкт 31 SiC sensors of greenhouse gases for decarbonization (Сухонос Марія Костянтинівна)
  • проєкт 39 Acoustothermometer (Найда Сергій Анатолійович)
  • проєкт 65 Acoustic extractor for vegetable raw materials (Остапенко Жанна Ігорівна)
  • проєкт 88 Multifunctional hybrid hydrogen station (Зілінський Андрій Іванович)
  • проєкт 103 Meniscal Resector (Грищук Богдан Ярославович)
  • проєкт 114 "Alligator" - a universal heat boiler (Кулінченко Олександр Євгенович)
  • проєкт 121 Ecological heater, cooler (Ангел Олег Ігорович)
  • проєкт 132 NIR-separator for separation of polymer mixtures (Мащенко Володимир Андрійович)
  • проєкт 150 Vacuum Gravity Energy (Філатов Антон Сергійович)

    З детальною інформацією про ці проєкти (опис, презентація та відеопрезентація) можна ознайомитися за посиланням - https://startups-2022.sikorskychallenge.com/
Кожен із цих проєктів отримає від GIST стипендію на розвиток у розмірі  5000$

Для отримання винагороди команди проєктів мають заповнити анкети, що вже надіслані на їх поштові скриньки. Звітності про використання коштів компанія не вимагає.

Команда Sikorsky Challenge вітає команди проєктів-переможців! Ми радіємо разом з вами! І готові до співпраці  на всіх етапах вашого подальшого розвитку!
.



(

Коментарі